Beyaz Koltuklara Hangi Renk Halı Uyar?

Nevin Ak Beyaz Koltuklara Hangi Renk Halı Uyar?

Evde bulunan eşyaların birbiriyle uyum içinde olması evde yaşayan bireylere, daha keyifli, mutlu bir yaşam sunmaktadır. Eşyaların birbiriyle uyumu, evde geçen zamanın daha zevkli hale gelmesinde oldukça önemli bir unsur olmaktadır. Evde, ailenin bütün fertlerini, eve geldiklerinde duydukları huzuru etkileyici niteliktedir. Ne renk koltuk takımıyla hangi perdelerin uyumlu olacağı, koltukla perdelerin arasındaki uyum, duvarın rengiyle mobilyaların rengi arasındaki uyum gibi konular dekorasyon için oldukça önemli konulardır. Daha çok kadınların önemsediği bu konuyla ilgili çözümler yine kadınlar tarafından daha fazla bulunmaktadır.

Kırmızı renk halının ne renk koltukla uyumlu hale geleceği, kahverengi koltukları ne renk perdelerin  tamamlayacağı  ya da beyaz koltuklara hangi renk halının uyumlu olacağı gibi konulardan bahsetmek mümkündür. Biz beyaz koltuk ve halı uyumuna bakacağız.

Beyaz renk oldukça fazla kullanılan ve en önemlisi en şık duran renklerdendir. Beyaz rengin diğer avantajı ise daha nötr bir renk olduğu için her renkle ahenk içinde olabilmesidir. Beyaz koltuklara uyumlu halı, perde bulmakta daha kolay olacaktır. Salona daha neşeli, canlı bir hava katılması isteniyorsa beyaz koltuklara uyum sağlayan, her rengi içinde barındıran rengarenk halılar kullanılabilir. İçinde kırmızılar, yeşiller, maviler ve turuncular barındıran halılar beyaz koltuklarınızı neşeli hale getirecektir. Eğer bu renklerin hepsinin bir arada fazla olaca düşünülürse bu renklerden sadece biri tek başınada kullanılabilir. Mesela, yeşil bir halı hatta yeşilin tonların bir arada geçişli olarak bulunduğu bir halı beyaz koltuklarla oldukça güzel olacaktır. Sadece yeşil değil bu yeşilin arasında beyazlarında bulunması daha ahenkli bir görüntü olacaktır. Beyaz renk koltuklara kırmızı, mavi, turuncu, kahverengi renkleri de tek başına ya da tonlarının geçişli olarak bulunduğu  halılar kullanılabilir. Evlerinin salonunu şeker gibi bir görüntüye kavuşturmak isteyenler pembe halılar da kullanabilirler. Sarı ve bordo renklerdeki halılarda beyaz koltuklarla oldukça uyumlu olacaktır. Beyaz koltukları, içinde siyahların ve beyazların ahenkle dans ettiği halılarda şık hale getirecektir. Görüldüğü gibi beyaz renk  her konuda diğer renklerle uyum içindedir. Neredeyse her renkle iyi anlaşan beyaz renk dekorasyonda keyifle kullanılabilir.