Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Beyaz Elbise Nasıl Giyilir?

uday orhan Beyaz Elbise Nasıl Giyilir?

Beyaz elbiseler de artık tıpkı siyah elbiseler gibi zamansız elbiseler kategorisinde. Her dönem neredeyse tüm markalar değişik modellerde beyaz elbiseler tasarlıyorlar. Beyaz elbiseler kesimi, modeli, kullanılan kumaşına ve detaylarına göre kullanım yerleri ve zamanları da değişebiliyor. İşte o tüyolardan birkaçı...

Dantelli beyaz elbiseler, son dönemin trend beyaz elbise modellerinden. Bu elbiseler abiye olarak kullanıldığı gibi spor şıklıkta tercih edildiğinde günlük tarza da uygun hale getirilebiliyor. Minimal tek bir yerinde dantel detayı bulunan elbiselerinizin bel kısmına ince bir kemer takıp, sandaletlerle günlük şık bir tarz yakalayabilirsiniz.

Bohem beyaz elbiseler, yaza en çok yakışan beyaz elbise türlerinden biri. Genellikle bu tarzdaki elbiseler uzun kollu veya askılı, etek kısmı fırfırlı, bir detayı başka bir renkle detaylandırılmış, kesimi veya modelinde birazda eski zamanların havasının yansıtıldığı elbiseler. Bu tür elbiseler kot ceketlerle veya kendinden desenli mini ceketlerle çok yakışıyor.

Yazın gözdeleri beyaz elbiseler, genellikle straplez, uzun veya midi boydaki elbiseler. Hem tiril tiril kumaşlarıyla rahat ederken hem de yazın kurtarıcı parçalarıdır. Hatta dilerseniz tatilde mayo, bikinilerinizin üstüne giyerek de plaj şıklığı yakalayabilirsiniz. Straplez tarzda olan beyaz elbiseleri ince kemerlerle ve şapkalarla tamamlayabilirsiniz. Uzun beyaz elbiselerinizi de dilerseniz üstünüze bir kot ceket ve düz sandaletlerle giyebilirsiniz.

Beyaz elbise giyerken kullanacağınız diğer aksesuarlarınızın renkli olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü beyaz her rengi kaldırabilecek bir tondur. Renkli bir yaz görünüm istiyorsanız; pembe, mor, turuncu hatta neon renkleri beraber kullanabilirsiniz. 

Bohem tarzdaki beyaz elbiselerinizde daha çok nude tonlarla ya da derilerle tercih ederseniz elbisenin ruhunu daha hoş yansıtabilirsiniz. Abiye görünümlerde ise beyaza en çok yakışan renk kuşkusuz kırmızı ve siyahtır. Ama bunların dışında dünyaca ünlü modellerde ve markalarda da görüldüğü üzere beyazı gold, metallerle de bir arada görebilirsiniz.

Çanta ve takılarınız için de aynı şeyler geçerli. Günlük uzun veya kısa beyaz elbiselerinizi deri bileklikler, renkli sallantılı küpeler veya büyük renkli kolyeler veya uzun tek zincir kolyeler, büyük çantalar kullanabilirsiniz. Kalın topuklu veya düz taban sandaletler de bu elbiselerin kurtarıcı aksesuarlarıdır. Eğer gece için kullanacağınız bir beyaz elbiseniz varsa, ince ışıltılı bileklikler, küpeler ve mini clutchlarla gece şıklığına ulaşabilirsiniz.