Beş Yılda Nakit Parayla Ev Alma Yöntemleri

Tayfun Kara Beş Yılda Nakit Parayla Ev Alma Yöntemleri

Bu yazıdakiler ev almak isteyen herkese göre değildir.  Bu evinizi alacak paranızın bankanızda olmasını garanti edecek 5 yıllık bir plandır. Bu tabi ki istediğiniz herhangi bir evi alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Ne kadar biriktireceğiniz alacağınız evi belirleyecektir.

Öneriler:

  1. Üniversiteye kaydolun. Bir kişi üniversiteye gittiğinde öğrenci kredileri, burslar ve diğer yardımlar önüne sunulur. Her şeye başvurun! Eğer geliriniz düşükse her şeye uygunsunuz demektir. Bu önemli ve anahtar bir adımdır.
  2. Para geldiğinde okul ödemelerinizi, kitaplarınızı ve yaşamanız için gerekli olan malzemeleri alın. Bunları yok saymayın. Kalan bir miktar para olmalı. Birçok şey almak isteyeceksiniz. Almayın! Biriktirmek burada anahtar noktadır.
  3. Kalan tüm parayı birikim hesabınıza aktarın. ONA DOKUNMAYIN! Çalışarak kazandığınız parayı faturalarınızı ödemek için kullanın. Yardımcı olduğu takdirde bu yöntemle düşünmeye başlayın. Kazandığınız tüm parayı biriktirin ve yaşamanıza yetecek kadar para harcayın. Öğrenci kredileri okulu bitirdikten 6 ay sonrasına kadar sizi kovalamaya başlamayacaktır. Üniversite eğitiminin iyi bir işe sahip olmanıza olan etkisini söylemeye gerek duymuyoruz!
  4. Okulda olduğunuz tüm yarı yıl tatillerinde bunu tekrarlayın. Bu yöntemin çalışması için en az 4 yıl boyunca okulda olmalısınız. Bu süre boyunca bir kişi ortalama 80 bin lira toparlayabilir. Bu bankanızdan aldığınız faiz ile büyüyebilir. Eğer eşiniz de okula gidiyorsa bu ikiye katlanabilir. Ev kredisi ve öğrenci kredisi yerine sadece öğrenci krediniz olacaktır.
  5. Beş yıl beklemenin diğer bir yararı ise kredi puanınızın o zamana kadar yükselecek olmasıdır. Tüm biriktirilmiş parayı kullanabilirsiniz ya da erken ödeme için kaynak yapabilirsiniz. Ben size parayı ev almak için kullanmanızı ya da çok az bir borç almanızı kesinlikle öneririm.

İpucu ve Uyarılar

  • Paranızı oyunlar yada oyuncaklar gibi çer çöp alarak harcamayın.
  • Diğer gelir kaynaklarınızdan elinize geçen tüm parayı biriktirmeye devam edin.
  • Okulu bitirin yoksa borçlarınızı hemen ödemeniz gerekebilir.