Beren Saat ve Tarzı

Sercan Derin Beren Saat ve Tarzı

Beren Saat diyince akıllara doğal, duru bir güzellik gelir. Sanatçının gülüşü, mimikleri, bakışları ve en önemlisi tarzı bu doğal güzelliğin en büyük destekçisidir. Hiç kuşkuşuz gerek dizilerinde, gerek katıldığı özel davetlerde giydiği kıyafetlerden makyajına, hatta saçlarına kadar titiz bir değerlendirme ile bu doğal tarzını korur.

Beren Saat günlük kıyafet kullanımında jean pantolonları tercih etmektedir. Bu pantolonları genelde, basic ismini verdiğimiz düz renkli t-shirt'lerle kombinler. Jean'in sadeliğini seven Beren Saat'i, jean gömlekler ve montları da sık sık kullanır. Bu sade tarzı, şık bir çanta ya da göz alıcı, minik bir aksesuarla tamamlar. Sanatçıyı, son yılların trendine uygun bol kesim sweatshirt'lerle de sokakta görmek mümkündür. Gündelik hayatında makyajı çok tercih etmeyen Beren Saat'i, bir cafe'de ya da sinemada, pudramsı renklerdeki uçuk rujlarla görebilirsiniz.

Mesleği gereği sık sık davetlere katılan Beren Saat, bu gecelerde de abartıdan uzak, sade bir güzellik tercih eder. Sanatçı, Armani, Gucci, Prada gibi ünlü markaların yanı sıra Özgür Masur'un kendisine özel olarak tasarladığı kıyafetleri taşır. 

Gece kıyafetlerinde siyahtan, kırmızıya, su yeşilinden, laciverte kadar çok geniş bir renk skalasında tercihler yapar. Kıyafetlerini, çok abartılı olmayan minik ancak detaylarına bakıldığı zaman son derece şık duran aksesuarlarla tamamlar. Abartılı saç modelleri yerine daha doğal duran, sanki evde kendisi yapmış izlenimi veren saçları ile tüm bakışları üstünde toplar. 

Makyajını, giydiği elbiseye uygun bir şekilde yapan Beren Saat, çoğu zaman uçuk, pastel tonları tercih eder. Üzerinde dantel ya da file detayları bulunan, çiçekli işlemeleri olan, koyu renkli elbiseler giydiğinde sanatçıyı, kırmızı, lacivert hatta siyah tonlarında koyu makyajlarla da görmek mümkündür. Sisli, degrade geçişleri olan göz makyajı, sanatçının zerafetine zerafet katar.

Beren Saat'in yüzünden hiç ayırmadığı gülümsemesi, tarzının en önemli tamamlayıcısıdır. Bu gülümseme sanatçıya doğal bir güzellik katar. Üzerinde çok pahalı bir aksesuar olmasa bile gittiği her yerde parlamasını sağlar.