Bebek Masası Nasıl Seçilir?

Merve Çalışlar Bebek Masası Nasıl Seçilir?

Bebek masası, bir bebeğin rahat etmesi açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden ebeveynler tarafından da dikkate alınması gerekir. Ayrıca alınacak bu eşya uzun zaman kullanılacağından bebeğe en uygun masayı seçmek gerekir. 

Ebeveynler bazen bebek masası seçerken, en ucuz opsiyonu seçerler ve bu da bebeği rahatsız edebilir. Ebeveynler sadece fiyat faktörüne değil, aynı zamanda masanın kalitesine ve fonsiyonlarına da dikkat etmelidirler. 

Bebek masası plastikten ya da kumaştan olabilir. Her iki maddenin de kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Plastik masaların temizlenmesi kumaş olanlara göre çok daha kolaydır. Sık sık kirlenen bebek masaları için kolay temizlenebilirlik önemlidir. Kumaş yüzeyde ise, dökülen herhangi bir şey kolayca leke bırakabilir. Ancak kumaş masalar, plastik masalara göre daha sağlıklıdır. 

Bunlara ek olarak, portatif bebek masaları da çokça tercih edilen türlerdir. Portatif masalar, hem çok yer kaplamazlar, hem de gidilen yere kolayca taşınabilirler. Böylece bebeğiniz için gittiğiniz yerlerde de bir masa olmuş olacaktır. Eğer taşınması zor, ağır ve yer kaplayan masalar seçerseniz, bebeğinizle beraber masayı da taşımak oldukça zor olacaktır. 

Bebek masalarıyla ilgili, günümüzde öne çıkan bir trend de masaların eğitici bazı fonksiyonlara sahip olmasıdır. Bazı masalar, üzerindeki şekil ve renklerle, çocukların görsel olarak bunları algılamasını sağlarlar. Bu, çocukların bir yandan da renkler, şekiller ve bazı temel kavramlar hakkında eğitilmesini sağlar.