Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Abiye Terlik Nasıl Giyilir?

Gökçen Çetin  Abiye Terlik Nasıl Giyilir?

Abiye terlikler genel görünümleri itibariyle oldukça şık ve gösterişli parçalardır. Çeşitli renk alternatifleri olabildiği gibi farklı modellerde de bulabilmek mümkündür. Bu şık ayakkabıları doğru yerde, doğru zamanda ve doğru kıyafetler ile tamamlamak etkili bir görünüm için önemlidir.

Abiye terlikler şekil olarak topuktan tokasız, burnu açık, genellikle sivri topuklu, parlak görünümlü parçalardır. Abiye bir tarz olmasından ötürü genellikle dore ve altın renkte bulunurlar. Sade bir renkte olsalar dahi ışıltılı, parlak detaylar ile bu şıklığı tamamlarlar. Bu yüzden abiye terlikler ile tercih edilecek parçaların da aynı şık ve gösterişe sahip olması gerekmektedir. Eğer bir gömlek veya bluz ile giyilecekse bu üstlerin şifon, saten gibi şık kumaşlardan olması veya gümüş, altın rengi gibi ışıltılı detaylara sahip olması gerekmektedir. Abiye terliklerin yarattığı şık hava daha çok özel geceler giyilmesini gerekli kılar. Örneğin, özel bir akşam yemeğinde giyilebileceği gibi gündüz saatlerinde özel bir toplantıda da daha sade kıyafetler ile tamamlamak suretiyle giyilebilir. Gündüz giyilecek olan abiye ayakkabılar sade ve düz dokulu ancak canlı renklere sahip kıyafetler ile tamamlanabilir. Oldukça genç ve dinamik bir görünüm yansıtacaktır. Ayrıca dar paça, İspanyol veya bol paça pantolonlar ile istenilen uyumu sağlayamayacak olan abiye terliklerin genellikle etek, elbise gibi kıyafetler ile giyilmesi önerilir.

Abiye terlikler kendisi gibi parlak türden rugan tarzdaki çantalar ile uyum sağlayacaklardır. Ancak gündüz abiye terlik kullanırken daha sade renklerde deri, küçük çantalar tercih edilebilir. Abiye terlikler özellikle dore renklerdeyse beyaz gömlekler ile uyum yakalayacaktır. Bu kıyafetin tamamlayıcısı küçük rugan çantalar renkli tercih edilebilir. Bu tarz bir kıfayette kırmızı, lacivert veya mor gibi canlı ve dikkat çekici renklerde çanta ve etek seçimleri yapılabilir.